Kalıcı Makyaj Uygulamaları Saç Tasarım / Kuaför El / Ayak Bakımı (Manikür / Pedikür) Makyaj Hizmetleri Bölgesel Zayıflama / Selülit Masajı Cilt Bakımı Buz Lazer Epilasyon

Cilt Bakımı

Güzelliğinize altın dokunuş

Medikal Cilt Bakımı
Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulamadır. Cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesinin arttırılmasına, cildin üst katmanı (epidermisin) daha canlı daha sağlıklı görünmesine yönelik işlemlerden oluşur.
KURU CİLT;

Bu cilt tipini yer yer çatlamış kurak mı kurak toprağa benzetilebilir. Cİltte oluşan bu çatlaklardan içeri giren bakteriler enfeksiyon, mikroplar, virüsler doğrudan cildin en derin tabakalarına sızarak kan sistemine dahil olur. En belirgin özelliği kuru gözükmesidir.Mat bir görünüme sahiptir. Neredeyse hergün nemlendirilmesi gerekir.

YAĞLI CİLT;

Yağlı ciltler parlak ve yağlı görünüme sahip gözeneklerin içi dolu, siyah nokta ve sivilce oluşumuna çok açık ciltlerdir. Sebum salgısı cok fazla bir cilt tipidir. Tek bir avantajı vardır o da çevreye karşı cildi koruyan etkin bir kalkan olmasıdır. Eger cildinize iyi bakmazsanız cok sık olarak akne problemi yaşarsınız. Bu sebeple ergenlik dönemindeki gençlerin daha dikkatli etmesi gerekir. Cildi yağlı olan kişiler ciltlerini temizlemek için süt formatından ziyade jel formatında olan ürünler tercih etmelidir.

NORMAL CİLT;

Normal ciltler gözeneklerin ortalama genişlikte burun ve çenenin diğer yüz bölgelerine göre biraz daha yağlı olduğu fakat genel olarak siyah nokta sivilce problemlerinin gözlemlenmediği ciltlerdir. Problemsiz cilt tipi olduğu için avantajları fazladır ama güzelliğini ve kalitesini  kaybetmemesi için erken yaşlardan itibaren doğru bakım ürünleri ile cildin korunması büyük önem taşır.

KARMA CİLT;

Karma cilt en sık rastlanan cilt tipidir. Yüzün bir kısmında Yağ bulunur diğer kısım ise kuru ve normal gözükür. T bölgesi olarak bilinen alın yanak burun ve çene kısmı yağlıdır. Haftalık maske uygulamaları günlük sabah akşam bakımlar cildinizin en iyi şekilde nefes almasını ve arınmasını sağlayacaktır. Karma cilde sahipseniz cilt bakımınızı en iyi şekilde yapmak yağlı ürünlerden kaçınarak nem dengesini koruyacak ürünleri kullanmanız cildinizin sağlığı acısından önemlidir.

Temel Bakım

Temel bakım estetik kaygılardan dolayı öncelikle olarak cilt sağlığı açısından tercih edilmelidir. 18 'li yaşlarda  cildi korumak cildin tipine göre temel bakımlar uygulanarak cildin ölmesi ve dökülmesi engellenir.

Temel bakım nasıl uygulanır?

Temel bakım uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı olmaksızın uygulama tamamlanır.Yaklaşık bir ya da bir bucuk saat kadar sürer uygulamalar içerisinde temizleme, tonik, peelinğ, buhar ile yıkama, serum, maske, nemlendirici gibi cilde faydası kanıtlanan yöntemler yer alır.
Kişinin cilt tipi ve çilt problemleri belirlenir, komedon ve ölü deri veya değişik problemleri cözecek en iyi ürünler kullanılarak mükemmel sonuç alınması sağlanır.

Cildinize uygun diğer uygulamalarımız için sizleri merkezimize bekliyoruz.


© Copyright 2019 - Luxury Beauty Center Tüm hakları saklıdır. Data1