Kalıcı Makyaj Uygulamaları Saç Tasarım / Kuaför El Ayak Bakımı Ve Ağda Hizmetleri Makyaj Hizmetleri Bölgesel Zayıflama / Selülit Masajı Cilt Bakımı Buz Epilasyon

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.
Kalıcı Makyajda kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz.
Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir.
Kalıcı Makyaj ile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir.
Kalıcı makyajda kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur.Kalıcı makyajın ömrü cilde göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir.
Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun doğal bir sonucu olarak kalıcı makyaj daki kalıcılık süresi biraz daha kısalır.
Esmer ciltler bu açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.
Son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları arttırır, hatları belirginleştirir, bazı kusurları kapatır. Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza ve duşa girdiğinizde bile sizi terk etmeyen , sizi her zaman bakımlı gösteren bir uygulamadır.

Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulur, bu yüzden ağrı hissedilmez. Uygulama sırasında hafifi bir titreşim hissi oluşabilir.

* Uygulama sonrasında 10 gün boyunca güneşe çıkılmamalıdır, sauna, buhar odası ve yüzme gibi aktiviteler yapılmamalıdır.

* Uygulama sonrasında uygulama yapılan alan kaşınmamalı, havlu veya benzeri madde ile silinmemelidir.

* Uygulama alanına kozmetik ürün kullanılmamalıdır.

* Uygulama yapılan alan düzenli olarak krem ile nemlendirilmelidir.

3D Kıl Tekniği / Microblading

Kaş, yüzdeki ifadeyi ve mimikleri ortaya çıkaran bir yapıdır. Kişiye göre değişen renkleri ve seyrekliği gelişen teknoloji sayesinde değiştirebilirsiniz. Özellikle son yıllarda popüler olan ve yüzde doğal bir görünüm oluşturan kaş doldurma teknikleri her şeyden önce kişinin yüzündeki mimiklerini de etkilemeyecektir. Kıl tekniği denilen kaş doldurma yöntemi de işte burada devreye girmektedir. Microblading 3D kıl tekniği adı verilen bu yöntem, dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü vermesidir.

Microblading 3D kıl tekniği uygulaması ile kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleşmeniz ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanız sağlanır.

Microblading 3D kıl tekniği, seyrek veya dökülen kaşları daha düzgün bir görünüme kavuşturmak için yapılmaktadır. Kaşların doğal görünümü bozulmadan, ten rengine ve saç rengine uygun bir renk seçilerek uygulanmaktadır.

Cilt yapısına göre kalıcılığı 3 yıla kadar sürmektedir. Microblading 3D kıl tekniğinde en önemli detay yüzün ve kaş şeklinin doğallığını bozmadan yapılmasıdır. Kaşa uygulamayı yapmadan önce kalem veya far ile şekillenmesini sağlanmaktadır. Bu süreç, en uzun ve en önemli kısımdır. Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanmaktadır.

Kaş şekli, altı farklı ölçüyle bulunur.

Kaşın şekli belirlendikten sonra anestezik bir kremle uyuşturularak, acısız bir şekilde boş olan kaşlara minik çizikler atılır.

Kaş kontürü uygulamasında hijyen çok önemlidir. Kullanılan aparatların mutlaka tek kullanımlık olması gerekmektedir.

İşlemin en iyi tarafı, işlemden hemen sonra kötü bir görüntünün olmamasıdır. Uygulama  ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın gelebilir, fakat kısa sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Uygulama yapılan bölgenin iyileşip naturalleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder, 15 gün sonrada son bulur. Bu uygulama sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabiliriz.

1 ay sonra kaşlardaki beğenilmeyen ve boş kalan yerler için 40 dakikalık bir düzeltme işlemi yapılmaktadır. İşlemden sonra minimum 10 gün makyaj ve günlük hayatınızda kullandığınız cilt bakım ürünlerini o bölgeye uygulamamalısınız

Kaş Puduralama

Cildin en ince tabakasına yapılan sık iğne atışları ile gerçekleştirilen ''Micro Pigment''lerin derinin bir tık üst tabakasına yapılan gölgelendirme tekniğine kaş pudralama tekniği denilmektedir.

Dolgu tekniği ile arasındaki fark ise dolgu tekniği kaşlara yapılan işlemde biraz daha belirgin ve keskin olmasıdır. Gölgeleme tekniğinde renkler biraz fludur. Genellikle sürekli olarak kaşlarını doldurma ihtiyacı duyan kişilerin ve aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin bu işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Kaş kılları zayıf olan ve seyrek olan kişilerin genellikle tercih ettiği bir uygulamadır. Pudraama yöntemini diğer yöntemlerden ayıran bir diğer özelliği ise daha uzun süreli kullanılabilir olmasıdır.

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Makyaj eyliner uygulaması ile; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir, kücük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan bayanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur. İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.

Uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünsede zamanla renkler orjinal hale gelecektir. Koyu tonlar artık kaybolmuş olacak. İşlem sonrası uzmanınız tarafından size verilen melhem düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilt bakım talimatlarına kesinlikle uyulmalı.

Kalıcı Diplener

Kalıcı dipliner yöntemi, oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşen ve başarılı sonuçlara yol açan bir yöntem olarak bilinir. Eğer siz de günün 24 saati, haftanın her günü güzel ve bakımlı görünmek istiyorsanız, kalıcı makyaj teknikleri arasından kalıcı dipliner yöntemini tercih edebilirsiniz. Kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner kadar iddialı ve belirgin bir kalıcı makyaj tekniği değildir. Buna rağmen her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi kalıcı diplinerda da usta eli ve bolca tecrübe gerekmektedir. Kalıcı diplinerda kalıcı eyeliner uygulamasında izlenen tekniklerin çok benzeri izlenmektedir.

Kalıcı dipliner uygulaması yapımına başlanmadan önce teniniz ile uyumlu bir siyah tonu pigmenti seçilir ve kalıcı dipliner boyaları hazırlanmaya başlanır. Kalıcı dipliner nasıl yapılır sorusunun cevabı da tam olarak kullanılacak olan bu boyalarda ve cihazların kalitesinde gizlidir. Boyalar hazırlanırken göz kapağınızda yer alan kirpik hattına istediğiniz uzunlukta ve formda bir dipliner çizgisi çekilir. Bu çizgi tamamen örnek bir çizgi olmakla birlikte sizin işlemden elde etmek istediğiniz görüntüyü temsil eder. Sizin de onayınız alındıktan sonra bu örnek dipliner hattı üzerinden kalıcı dipliner uygulamanız başlar. Öncelikle göz kapağı hattınıza etkili bir anestezi kremi uygulanır. Krem etkisini gösterdikten sonra yüzde yüz doğal ve organik boyalar, özel dipliner kalemi kullanılarak göz kapağınızın kirpik hattına enjekte edilir. Uyuşturucu bir krem kullanıldığı için işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz; elbette göz kapağınıza bir işlem yapıldığı için ufak da olsa bir rahatsızlık hissediyor olmanız oldukça normaldir. Yarım saat ile 1 saat arasında süren işlem sona erdiğinde kalıcı dipliner uygulamanız tamamlanmış, gözlerinize de çok daha estetik bir görünüm sağlanmış olur.

Dudak Renklendirme

Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun hale getirilmektedir, aynı şekilde büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilmektedir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel kamufle ederek dudakların normal görüntüsü sağlanmaktadır.

Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde, 18 yaşın altındaki kişilere, pigment alerjisi olanlara,  keloidlerin (yürüyen yara) üzerine, kılcal damar çatlamalari üzerine, ilt lezyonları (egzama,siğil, mantar)üzerine dudak kontürü uygulanmaz.

Kalıcı İpek Kirpik

Kirpikler gözlerin aksesuarlarıdır ve kadınlar için çok önemlidir. Her kadın dolgun ve yoğun kirpiklere sahip olmak ve bakışlarını güzelleştirmek ister. Ancak bazılarının kirpikleri doğuştan uzun ve gür olurken bazıları kısa ve az kirpiklerle baş etmek zorunda kalır. Ancak günümüzde estetik uygulamaların giderek gelişmesiyle beraber kirpikler için de kalıcı bir çözüm bulunmuştur.
Kalıcı ipek kirpik uygulaması son zamanlarda çok popüler olmakla beraber ipek kirpik olması nedeniyle yapay durmamakta ve bu nedenle de tercih edilmektedir.

İpek kirpik saf ipekten üretilmesi nedeniyle oldukça değerlidir. Göz yapısına göre tek tek uygulanan ipek kirpik ile doğal bir görünüm yakalamak kolaydır. Çoğu kişi azalan kirpiklerin görünümünü nasıl iyileştireceğini bilmemektedir. Ancak ipek kirpik uygulamasıyla bu mümkündür ve çok güzel görünmesi nedeniyle de tercih edilir.

Kirpik yapısına göre belirlenen kirpikler tek tek yerleştirilmekte ve bu işlem için ipek kirpik yapıştırıcısı kullanılmaktadır. Uygulama öncesinde kirpiklerin tamamen temiz olması ve makyaj bulunmaması önemlidir. Tek göz için ipek kirpik uygulaması kişiden kişiye değişmekle beraber genelde 45 dakika sürmektedir. İpek kirpik uygulaması acılı bir işlem değildir. Ancak uzun sürmesi nedeniyle kimi zaman hassasiyet olmaktadır.

Kalıcı ipek kirpik gerekli bakımları yaptırdığınız taktirde 6 ay kalıcılığını korumaktadır.

© Copyright 2019 - Luxury Beauty Center Tüm hakları saklıdır. Data1